දේශීය පුවත්

කොවිඩ් වෛරසයේ බලපෑම හේතුවෙන් විදෙස් රටවල විවිධ දුෂ්කරතාවලට පත්ව සිටින ශ්‍රී ලාංකිකයන් ගෙන්වා ගැනීම සීමා කිරීමට සිදුව ඇති බව කොවිඩ් 19 වෛරසය වැළැක්වීමේ ජාතික ක්‍රියාන්විත මධ්‍යස්ථානයේ ප්‍රධානී, යුද හමුදාපති ශවේන්ද්‍ර සිල්වා මහතා පවසයි. ඊට හේතුව වී ඇත්තේ දැනට මෙරටට පැමිණෙන ශ්‍රී ලාංකිකයන් අතර කොවිඩ් 19 ආසාදිත පුද්ගලයන් බහුල වීමයි.

එකවර ආසාදිතයන් රැසක් රටතුළට පැමිණීම අවදානම් සහගත බවත්, ඒ හේතුවෙන් නැවතත් වෛරසය සමාජගත වීමේ අවදානමක් මතුවන බවත් යුද හමුදාපතිවරයා පවසයි.

ඒ අනුව එක් දිනකට විදෙස්ගත ශ්‍රී ලාංකිකයන් රැගත් ගුවන් යානා එකක් පමණක් රට තුළට ගෙන්වා ගැනීමට තීරණය කර ඇති අතර යුද හමුදාපතිවරයා පවසන්නේ මේ සම්බන්ධයෙන් විදෙස්ගත ශ්‍රී ලාංකික ප්‍රජාව ද දැනුවත් කිරීමට පියවර ගෙන ඇති බවයි.

ඕනෑම අවස්ථාවක නැවත වෛරසය සමාජගත වීමේ අවදානමක් පවතින බවට සෞඛ්‍ය අංශ අද නැවතත් අවධාරණය කළ අතර යුද හමුදාපතිවරයාද පවසන්නේ ජනතාව තවදුරටත් නිවැරදි සෞඛ්‍ය උපදෙස් අනුගමනය කරමින් වෛරසය පාලනය කිරීම සඳහා සහාය දැක්විය යුතු බවයි. කෙසේ වෙතත් ඇතැම් පුද්ගලයන් ඒ සම්බන්ධයෙන් දක්වන සැලකිල්ල ප්‍රමාණවත් නොවන බවයි ඔහු පෙන්වා දෙයි.

 One thought on “විදෙස්ගත ශ්‍රී ලාංකිකයන් ගෙන්වා ගැනීම යළිත් සීමා කරයි – දිනකට එක් ගුවන් යානයක් පමණයි”

  1. ehema kiyala apita sali denawda mehe jeewath wenna .. Minissunta job naa .. Kanna naa inna thanak naa weather is 45’C .. Lankawe inna eka manussayen naa parata bahala api wenuwen katha karanna .. Wena ratakata abaddiyak unoth millions innawa post dagena loketa penna .. Ehma rataka ipadichcha apita apahu me wage rataka noipadeei kiyala thamai api wish karanna …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

මෛත්‍රීගෙන් – රනිල්ගෙන් ආන්දෝලනාත්මක හෙළිදරව්වක්

හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන සහ හිටපු අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ යන මහත්වරුන් පාස්කු ඉරිදා ප්‍...


Read More

නිව් ඩයමන්ඩ් නෞකාව අයත් සමාගමෙන් රුපියල් මිලියන 442 ක සම්පූර්ණ වන්දිය ගෙවීමට එකඟ වෙයි

මෙරට මුහුදු සීමාවේදී  ගිනි ගෙන අනතුරට ලක්වූ එම්.ටී. නිව් ඩයමන්ඩ් නෞකාව අයත් සමාගමෙන් ඉල්ලා තිබූ රුපියල් මිලියන 442 ක සම්පූර්ණ වන්දි මුදල ...


Read More

20 ට ආණ්ඩුවෙන් සංශෝධන 4ක්

මේ වනවිට මැතිසබයට ඉදිරිපත් කර තිබෙන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 20 වැනි සංශෝධනයට කාරක සභා අවස්ථාවේදී ප්‍රධාන සංශෝධන 4ක් ඉ...


Read More