දේශීය පුවත්

කරුත් 118 ඉල්ලයි

June 2, 2018 5:52 am | Lanka Lead News

මහ බැංකු බැඳුම්කර වංචාව සම්බන්ධයෙන් චෝදනා ලැබ සිටින අර්ජුන ඇලෝසියස්‌ මහතාගෙන් මුදල් හා වෙනත් වරප්‍රසාද ලබාගත් බව කියන පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් 118 දෙනාගේ නම් ඇතුළත් සී.350 දරන ලේඛනය තමන්ට වහාම එවන ලෙස කථානායක කරු ජයසූරිය මහතා ජනාධිපති ලේකම්වරයාගෙන් ඉල්ලා ඇත.

ඊයේ (01දා) පෙරවරුවේ ජනාධිපති ලේකම් ඔස්‌ටින් ප්‍රනාන්දු මහතා වෙත දුරකථන ඇමැතුමක්‌ ලබාදී එම ලේඛන තමන් වෙත එවන ලෙස කථානායකවරයා ඉල්ලීමක්‌ කර තිබේ. මහ බැංකු බැඳුම්කර වංචාව සම්බන්ධයෙන් විමර්ශනය කළ විශේෂ ජනාධිපති කොමිසම මගින් නිකුත් කරන ලද වාර්තාවේ එම කොටස්‌ ඇතුළත් කර තිබූ නමුත් ඒවා ප්‍රසිද්ධියට පත් කෙරෙන්නෙ නැත. එම රහස්‍ය කොටස්‌ ද ඇතුළත් ජනාධිපති විමර්ශන කොමිෂන් සභා වාර්තාව මේ වනවිට ජාතික ලේඛනාරක්‌ෂක දෙපාර්තමේන්තුව භාරයේ පවතී.

අර්ජුන් ඇලෝසියය් මහතාගේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් මුදල් ලබා ගෙන ඇත්නම් තමන් ද ඒ පිළිබඳ දැනුවත් විය යුතු බැවින් එම මන්ත්‍රීවරුන්ගේ නම් ඇතුළත් ජනාධිපති කොමිෂන් සභා වාර්තාවේ ප්‍රසිද්ධියට පත් නොවූ කොටස්‌ ලැබෙන්නට සලස්‌වන ලෙස කථානායකවරයා ඉල්ලීමක්‌ කළ බව කථානායක කාර්යාලයේ ප්‍රකාශකකයෙක්‌ දිවයිනට කීය. එම කොටස්‌ ඇතුළත් සම්පූර්ණ මහ බැංකු බැඳුම්කර ජනාධිපති කොමිෂන් වාර්තාව තමන්ට එවන ලෙස කථානායකවරයා මීට පෙර ද ජනාධිපති ලේකම්වරයාගෙන් ලිතව ඉල්ලීමක්‌ කර තිබූ බවද එම ප්‍රකාශයා වැඩිදුරටත් පැවැසීය.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

පාසල් ළමයෙක් දන්නා කරුණක්වත් කාංචන විජේසේකර ඇමති තුමා දන්නේ නැහැ- පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල මහතා මාධ්‍යය නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් ඛනිජ තෙල් අමාත්‍යය කාංචන විජේසේකර මහතා හට ප...


Read More

එරොෆ්ලොට් ගුවන් යානය රඳවා තබා ගැනීම දේශපාලන කුමන්ත්‍රණයක්- පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂයේ අධ්‍යාපන ලේකම් පුබුදු ජාගොඩ

ඊයේ(24) කොළඹ දී පැවැති මාධ්‍යය හමුවක් අමතමින් පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂයේ අධ්‍යාපන ලේකම් පුබුදු ජාගොඩ මහතා ප්‍රකාශ කළේ...


Read More

රැට්ටා ඇතුලු තිදෙනෙක් තවදුරටත් රිමාන්ඩ් හතර දෙනෙකුට ඇප

රිමාන්ඩ් භාරයේ සිටි අරග්ලකරුවන් අතරින් සිව් දෙනෙකුට ඇප නියම වී ඇති බව වාර්තාවේ. ඒ අනුව ජගත් මනුවර්ණ, ජෙහාන් අප්පුහාමි, ධම්මික මුණසිංහ ...


Read More