දේශීය පුවත්

පසුගිය 46 වන ජිනීවා සැසිවාරයේදී ශ්‍රී ලංකාව විසින් ඉල්ලා සිටින ලද “ගෑෂ්” වාර්තා ලබාදීම එංගලන්තය විසින් ප්‍රතික්ෂේප කර තිබීම පිළිබඳව ලංකා ලීඩ් නිවුස් ගෝලීය ශ්‍රී ලාංකික සංසදයේ විධායක කමිටුවේ ලේකම් යසස් ධර්මදාස මහතාගෙන් කරුණු විමසන ලදී.

එහිදී ඒ මහතා ප්‍රකාශ කර සිටියේ නන්දිකඩාල්වලින් ආරම්භ කළ සටන ගෝඨාභය ජනාධිපතිතුමා දැන් ජයග්‍රහණය සඳහා යොමුකළ යුතු බවයි. ඒ සඳහා ජිනීවා ක්‍රියාදාමය විධිමත්ව කළ යුතු බවත් එසේම වත්මන් යුද හමුදාපති සහ ආරක්ෂක ලේකම් ඇතුලු 57 දෙනා අපට යුද විරුවන් වුවත් බටහිරට යුද අපරාධ කරුවන් වන නිසා ඔවුන්ව ආරක්ෂා කිරීමට කළ සූක්ෂම මෙහෙයුම නිසාම හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට ඔවුන් ඇතුළු අප සියලු දෙනාම දිවා රෑ ස්තුති වන්ත විය යුතු බවත්ය. එතුමාගේ සම්පූර්ණ ප්‍රකාශය පුරවැසි කොලමේ පලවේ.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

ප්‍රමිති කාර්යාංශයට නව සභාපතිවරයෙක්

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රමිති කාර්යාංශයේ සභාපති ධූරය දැරූ නුෂාඩ් පෙරේරා මහතා එම ධූරයෙන් ඉල්ලා අස්විමෙන් අනතුරැව නව සභාපති ලෙස වෛද්&#x...


Read More

පළාත් කිහිපයකට මි.මී 100 ඉක්මවු වැසි

බස්නාහිර, සබරගමුව සහ මධ්‍යම පළාත්වලත් ගාල්ල සහ මාතර දිස්ත්‍රික්කවලත් ඇතැම් ස්ථානවලට මි.මී 100 ඉක්මවු තද වැසි ඇති විය හැකිය....


Read More

කොරෝනා වෛරසයේ නව ප්‍රභේදය ගැබිණි මව්වරුන්ට සහ දරුවන්ට මාරාන්තිකයි!

ශ්‍රී ලංකාව තුළ පැතිරී යන කොරෝනා වෛරසය සම්බන්ධයෙන් අදහස් දක්වමින් හෝමාගම මූලික රෝහලේ ප්‍රසව හා නාරි විශේෂඥ වෛද්‍ය ආර...


Read More