දේශීය පුවත්

ඉරිදා සිළුමිණ පුවත් පතට ගවේෂණාත්මක ලිපියක් ලියන සීගිරිය විශේෂ වාර්තාකරු අවධාරණය කර සිටින්නේ දඹුල්ල ප්‍රාදේශීය ලේකම් කොට්ඨාසයේ මයිලත්තාව ප්‍රදේශයෙ පදිංචි ඇතුල් පේලිගේ පද්මිණි නැමිති දුගී කාන්තාවක් ඉඩමක් රජයෙන් පවාරාගෙන ජීවත් වූ බවත් ඇයගේ පවුලේ උදවිය පත්ව ඇති අසරණ භාවය හේතු කොටගෙන තවත් අඩු ආදායම් ලාභී කාන්තාවකට එය පවරා දෙන ලෙස ඇය ප්‍රාදේශීය ලේකම් වරයාගෙන් ඉල්ලා සිට ඇති බවත්ය.

ඒ අනුව වාර්තාකරු පවසන්නේ දඹුල්ල ප්‍රාදේශීය ලේකම් පියල් ජයසූරිය මහතා විසින් එම ඉඩම ඉහළ ඇරැව්වල , දඹුල්ල යන ලිපිනයේ පදිංචි කාන්තාවකට පවරා දී ඇති බවයි. පදිංචිය තහවුරු කිරීම සඳහා ඇයගේ  හැඳුනුම්පතේ පිටපතක් ද ලේඛණයට අමුණා තිබී ඇති අතර ඉදිරිපත් වූ තොරතුරු අනුව ඇය අඩු ආදායම් ලාභියෙකි.

ග්‍රාමසේවකවරයා තහවුරු කළ ආකාරයට ඇයගේ මාසික ආදායම රුපියල් 7000ක් පමණය. සැමියා කරන්නේ ගොවිතැන්ය. දෙපළට දරුවන් නැත. ඉඩමේ වපසරිය රූඩ් 2යි පර්චස් 15.1කි.

එහෙත් තොරුතුරු වලට අනුව එවැනි කාන්තාවක් දඹුල්ල ප්‍රාදේශීය ලේකම් කොට්ඨාසයේ ලියාපදිංචි වී නැත. ඉහළ ඇරැව්වල දඹුල්ල ලිපිනයේ පදිංචි එවැනි කාන්තාවක් ගැන කිසිදු තොරතුරක්ද නැත. කෙසේ වෙතත් මේ කාන්තාව කවරෙක් දැයි ඇය ඉදිරිපත් කර තිබූ ව්‍යාජ හැඳුනුම්පතේ රූපය අනුව ඇය මහත්මයෙක් සේ ලෝකය හඳුනාගත් ලෝක පූජිත ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක කුමාර් සංගක්කාරගේ බිරිය යහළි සංගක්කාර බව සීගිරිය විශේෂ වාර්තාකරු අවධාරණය කර සිටි.

මේ අතර කුමාර සංගක්කාර මහතා සිය “ෆේස් බුක්” ගිනුමේ සටහනක් තබමින් පවසා සිටින්නේ තමා හා තම බිරිය සම්බන්ධ පුවතක් අන්තර් ජාල මාධ්‍ය ඔස්සේ ප්‍රචාරණය වෙමින් පවන බවත් එම පුවත ද්වේශ සහගත හා අසත්‍ය එකක් බවත් ඒ සම්බන්ධයෙන් සෑබෑ තොරතුරු ඉදිරියේදී හෙළිකිරීමට කටයුතු කරණ බවත්ය.

 

එම සම්පූර්ණ ලිපිය පහතින්…

ලෝක පූජිත ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයාගේ බිරිඳ කෝටි ගණනක රජයේ ඉඩමක් ගිල්ල හැටිLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

යුද අපරාධකරුවන්වූ යුද විරුවන් හිටපු ජනපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට නිතිපතා පිං දිය යුතුයි – යසස් ධර්මදාස, ගෝලීය ශ්‍රී ලාංකික සංසදයේ විධායක ලේකම්

පසුගිය 46 වන ජිනීවා සැසිවාරයේදී ශ්‍රී ලංකාව විසින් ඉල්ලා සිටින ලද "ගෑෂ්" වාර්තා ලබාදීම එංගලන්තය විසින් ප්‍රතික්ෂේප කර තිබීම...


Read More

විපක්ෂයේ ජවනිකාව දැක්කාම හිරේ ඉන්න රන්ජන් රාමනායකට, “බඩ කපාගෙන මැරෙන්න” හිතෙන්න ඇති – අමාත්‍ය විමල් වීරවංශ

මේ රටේ අතිමහත් පොදු ජනතාව ඉතා බලවත් බලාපොරොත්තු පෙරදැරි කරගනිමින් ගොඩනඟාදුන් ගමනක් එහි අඩුපාඩු නැති කොට, වඩා සවිමත්ව ඉදිරියට ගෙනයාමේ වගකී...


Read More

2014 වසරේදී CIA ඒජන්තවරයෙකුට රුපියල් කෝටි 131ක් දුන්නේ කව්ද?

2014 වසරේදී ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රතිරූපය වර්ධනය කිරීමට රුපියල් කෝටි ගණනක් ගෙවා සේවය ලබා ගත් ඉමාඩ් සුබේරි නැමැත්තා අමෙරිකාවේ CIA ...


Read More