දේශීය පුවත්

පාකිස්ථාන අග්‍රාමාත්‍ය ඉම්රාන් ඛාන් වෙනුවෙන් කොළඹ අරලියගහ මන්දිරයේ පැවති රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයට අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ විසින් හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන, හිටපු අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ, අමාත්‍ය චමල් රාජපක්ෂ සහ විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස යන මහත්වරුන්ට ද ආරාධනය කර තිබූ අතර එහිදී හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන හා හිටපු අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ අතර පාස්කු කොමිසමේ අවසන් වාර්තාව සම්බන්ධයෙන් සාකච්ජාවක් සිදුව ඇති බව වාර්තාවේ.

මේ අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂය විසින් අද (24) නිවේදනය නිකුත්කරමින්, යහපාලන රජයේ අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහට සහ ඒ රජයේ එක්සත් ජාතික පක්ෂ අමාත්‍යවරුන්ට පාස්කු ඉරුදින ප්‍රහාරයේ වගකීමක් පැවරෙන බවක් අදාල ප්‍රහාරය සම්බන්ධයෙන් විමර්ශනය කළ ජනාධිපති කොමිෂන් සභා වාර්තාවේ සඳහන්ව නැති බව පවසයි.

කෙසේ වුවද ඉම්රාන් ඛාන්ගේ ශ්‍රී ලංකා සංචාරය අතරතුරදී ඔහුව මුණගැසී කොවිඩ් මෘත ශරීර ආදාහන ගැටළුව ඉදිරිපත් කිරීමට තමනට අවස්තාවක් නොදුන්නේයැයි පාරට බැස කෑගසන මුජිබර් රහමන්, හකීම්, බදුර්දීන්, ….. කණ්ඩායම නියෝජනය කරන සමගි ජන බළවේගයේ නායකයා වන සජිත් ප්‍රේමදාස හරහා තම ඉල්ලීම් ඉදිරිපත් කිරීමට මෙය අවස්තාවක් කර නොගත්තේ මන්දැයි විචාරකයින් එම කණ්ඩායමෙන් ප්‍රශ්ණ කර සිටී.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

යුරි ගගාරීන්ගේ හදවතේ රැඳි රටේ ස්වභාවික සුන්දරත්වය අපි ආරක්ෂා කළාද?

දැනට වසර 60කට පෙර 1961 අප්‍රේල් 12 වන අද වැනි දිනකදී තම මවු බසින් "Poyekhali!" (Let's Go!) යනුවෙන් පවසා ලොව අභ්‍යවකාශ තරණයේ...


Read More

යුද අපරාධකරුවන්වූ යුද විරුවන් හිටපු ජනපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට නිතිපතා පිං දිය යුතුයි – යසස් ධර්මදාස, ගෝලීය ශ්‍රී ලාංකික සංසදයේ විධායක ලේකම්

පසුගිය 46 වන ජිනීවා සැසිවාරයේදී ශ්‍රී ලංකාව විසින් ඉල්ලා සිටින ලද "ගෑෂ්" වාර්තා ලබාදීම එංගලන්තය විසින් ප්‍රතික්ෂේප කර තිබීම...


Read More

විපක්ෂයේ ජවනිකාව දැක්කාම හිරේ ඉන්න රන්ජන් රාමනායකට, “බඩ කපාගෙන මැරෙන්න” හිතෙන්න ඇති – අමාත්‍ය විමල් වීරවංශ

මේ රටේ අතිමහත් පොදු ජනතාව ඉතා බලවත් බලාපොරොත්තු පෙරදැරි කරගනිමින් ගොඩනඟාදුන් ගමනක් එහි අඩුපාඩු නැති කොට, වඩා සවිමත්ව ඉදිරියට ගෙනයාමේ වගකී...


Read More