දේශීය පුවත්

පසුගිය මාර්තු මාසයේදී සමස්ථ රටටම හෙරෙන් නිකුත් කරන ලද ගැසට් නිවේදනයක් මඟින් උප්පැන්න සහතිකයේ ජාතිය යන්නට ශ්‍රී ලාංකික ලෙස පොදු අනන්‍යතාවයක් ඇති කොට සිංහලයා ජාතියක් නොව ජනවර්ගයක් බවට තහවුරු කෙරෙන ලෙස සංශෝධන උප්පැන්න සහතිකයට ඇතුලත් කිරීමට පසුගිය යහපාලන රජය විසින් කටයුතු කරන ලදී.

එම ක්‍රියාමාර්ගය නිවැරදි බව ජනාධිපති නීතිඥ අලිසබ්රි මහතා සඳහන් කළ බව යම් වෙබ් අඩවි විසින් වාර්තා කොට ඇත. එය සත්‍යයක් නම් අනාගතයේදී ජාතික ලැයිස්තුවෙන් පාර්ලිමේන්තුවට පත්වන ඔහු කාගේ න්‍යාය පත්‍රයක් වෙනුවෙන් පෙනී සිටිනවාද යන්න සැක සහිත බව දේශපාලන විචාරකයෝ පවසති.

එම අදාළ ගැසට් පත්‍රය පහතින් –

 

 One thought on “පුහුල් හොරා කරෙන් දැනේ උප්පැන්නෙන් ජාතිය ඉවත් කිරීමේ මංගලගේ කුමන්ත්‍රණය නිවැරදි බව ජනාධිපති නීතිඥ අලියබ්රි කියයි”

  1. ගෝඨාභයට නඩු දැමීමට නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුවට උපදෙස් දීම පිටුපස ඉන්නෙ සබ්‍රි සහ මුස්තාපා . අල් ටකියාවෙ පදේට තමා නීතිපතියෙ කලු සුද්දො නටන්නෙ. ගෝඨාභයට නඩු දාන්න උපදෙස් දෙන ගමන් ගෝඨාභය වෙනුවෙන් පෙනී ඉන්නෙත් මේ ගොයියලම තමා. සරත් ෆොන්සේකට නඩු දාපුවෙලාවෙ පෙනී ඉදපු රොමේෂ් සිල්ව ගෝඨාභය වෙනුවෙනුත් පෙනී හිටියෙ මේ ගේම් එක නිසා. රටේ සිංහලයන් වෙනුවෙන් පෙනී ඉන්න අය තෝරාගෙන ලස්සනට ගේම දෙන්න අල් ටකියාවයි….කලු සුද්දොයි දන්නව. මේ ඒ ගේමෙ කොටසක්…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

නව අමාත්‍යාංශ ලේකම්වරු පත් කෙරේ – වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ පරිසර අමාත්‍යාංශයට

නව කැබිනට් අමාත්‍යාංශ 25ක් සඳහා ලේකම්වරු පත්කර තිබේ. ඔවුන්ගේ පත්වීම් ලිපි ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා විසින් අද (13) පස්වරුවේ ...


Read More

ශ්‍රී ලන්කන් ගුවන් යානයෙන් චීනයට ගිය 23 දෙනෙකුට කොරෝනා : ගුවන් ගමන් සති 04කට අත්හිටුවයි

පසුගිය අගෝස්තු 07 වනදා කොළඹ සිට චීනයේ ෂැංහයි ගුවන්තොටුපළ බලා ගිය ශ්‍රී ලංකන් ගුවන් යානයේ මගීන් අතරින් කොරෝනා රෝගීන් 23 දෙනෙකු වාර්...


Read More

19 අහෝසි කිරීමක් නෑ, තාවකාලික වෙනස්කම් කිහිපයක් දැනට කරගන්න වෙයි – වාසුත් ලනුව ගිලියි

19 වැනි ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය අහෝසි කිරීමක් මේ මොහොතේ සිදු නොකෙරෙනු ඇති බවත් තාවකාලික වෙනස්කම් කිහිපයක් පමණක් සිදුකෙ...


Read More