දේශීය පුවත්

තමා පොලිස් මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යංශයේ අධ්‍යක්ෂකවරයාව සිටි කාලය තුළ දී එහි වැටලීම් සම්බන්ධ තොරතුරු වෙලේ සුදා වෙත නිලධාරීන් විසින් ම දෙනු ලැබූ සිද්ධියක් පිළිබදව විමර්ශනයක් පැවැත් වූ බව මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යංශයේ හිටපු අධ්‍යක්ෂ මේ වන විට වැඩ තහනමට ලක්ව සිටින නියෝජ්‍ය පොලිස්පතිවරයෙකු වූ නාලක සිල්වා මහතා කොළඹ ස්ථීර ත්‍රීපුද්ගල මහාධිකරණය හමුවේ වැලිකඩ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් සාක්ෂි දෙමින් අනාවරණය කළේය.

වැලිකඩ බන්ධනාගාරය තුළ ඇති වූ ගැටුම්වලිව් සිරකරුවන් අට දෙනෙකු මරා දැමූ බවට චෝදනා ලබා සිටින පොලිස් මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යංශයේ පොලිස් පරීක්ෂක නියෝමාල් රංගජීව හිටපු බන්ධනාගාර කොමසාරිස්වරයෙකු වන එමිල් රංජන් ළමාහේවා හා හිටපු බන්ධනාගාර නිලධාරි ඉන්දික සම්පත් යන විත්තිකරුවන්ට එරෙහිව නිතිපතිවරයා ගොනුකර තිබෙන නඩුවේ පැමිණිල්ලේ සාක්ෂි විමසීම අද (09) කැදවනු ලැබූ අවස්ථාවේදී නාලක සිල්වා මහතා විත්තියේ හරස් ප්‍රශ්න හමුවේ සාක්ධි ලබා දෙමින් මේ බව පවසා සිටියේය.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

අලුත් ව්‍යවස්ථාව වසර දෙකකදී – සති අටකින් 19 අහෝසියි : 20 එයි

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 19 වැනි සංශෝධනය අහෝසි කිරීම සඳහා වන 20 වැනි ව්‍යවස්ථා සංශෝධන යෝජනාව නව රජයේ දෙවැනි කැබිනට් මණ...


Read More

විදුර ඇමතිකම ගැන නොසතුටින් – උරුමය භාර ගන්නවාද නැද්ද තීරණය කරන්න බල මණ්ඩලය කැඳවයි

ජාතික උරුමයන් ප්‍රාසංග කලා හා ග්‍රාමීය කලා ශිල්පී ප්‍රවර්ධන කටයුතු රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධුරය භාර ගන්නවාද...


Read More

හිටපු ජනපති මෛත‍්‍රීට අගමැති මහින්දගෙන් පොරොන්දුවක්…

නව තනතුරක් සාදා එය හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට ලබාදෙන බව අගමැති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සඳහන් කර තිබේ. ඔහු මේ බව සඳහන් ...


Read More