දේශීය පුවත්

රටට හා අධිකරණයට අපහාස වන ආකාරයෙන් ප්‍රකාශ නිකුත් කරන ඇතැම් මැති ඇමතිවරුන්, මන්ත්‍රිවරුන්, දේශපාලඥයින් සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන සහ අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහත්වරුන් සමග සාකච්ඡා කිරීමට ශ්‍රී ලංකා නීතීඥ සංගමය තීරණය කරයි.
ශ්‍රී ලංකා නීතීඥ සංගමයේ සභාපති ජනාධිපති නීතීඥ යූ. ආර්. ද. සිල්වා මහතා ප්‍රකාහකළේ මේ ගැන සාකච්ඡා කිරීමට ඉදිරියේදී ජනාධිපතිතුමා සහ අග්‍රාමාත්‍යතුමා හමුවන බවයි.
රටට සහ අධිකරණයට අපහාස කරමින් ඇතැම් මැති ඇමතිවරුන් ප්‍රකාශ සිදුකිරීම නිසා රටට අහිතකර විදෙස් බලපෑම් එල්ල විය හැකි බවත් ජාත්‍යන්තරයේ සිටින කොටි හිතවාදීන් එම ප්‍රකාශ ඔවුන්ගේ වාසියට හරවාගැනීමට කටයුතු සිදුකරමින් සිටින බවත්යු. ආර්. ද. සිල්වා මහතා පෙන්වා දෙයි.
රන්ජන් රාමනායක නියෝජ්‍ය අමාත්‍යවරයා විසින් මේ රටේ අධිකරණ විනිසුරුවරුන් හා නීතීඥයින් 95% ක් දූෂිත බවට ප්‍රකාශ කිරීමෙන් අධිකරණයට වාගේම රටට එම ප්‍රකාශය අහිතකර ආකාරයෙන් බලපාන බවත් ජාත්‍යන්තර අධිකරණ මෙරටට යෝජනා කරන පිරිස්වලට එම ප්‍රකාශය වාසියක් වන බවද ජනාධිපති නීතීඥවරයා පෙන්වා දෙයි.
එවැනි ප්‍රකාශ යම් දේශපාලඥයෙක් සිදුකළහොත් එහි වගකීම එම දේශපාලඥයා නියෝජනය කරන පක්ෂ නායකයා විසින් බාරගතයුතු බවත් එසේ ප්‍රකාශ කරනු ලබන දේශපාලඥයින් සම්බන්ධයේන් විනය පියවර ගැනීමට අදාළ පක්ෂ නායකයින් කටයුතු කළ යුතු බවත් වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වූ ශ්‍රී ලංකා නීතීඥ සංගමයේ සභාපති ජනාධිපති නීතීඥ යු. ආර්. ද. සිල්වා මහතා සඳහන් කළේය.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

ස්වාධීන වූ පක්ෂ සංධානයක් ගොඩ නැගීමට කටයුතු කරනවා- ජානිපෙ නායක විමල් වීරවංශ

ආණ්ඩුවේ ස්වාධින වූ පක්ෂ නායකයින්ගේ සාකච්ඡාවකින් පසු මාධ්‍ය වෙත අදහස් දක්වමින් ආණ්ඩුවෙන් ස්වාධීන වූ පක්ෂ එක්ව සන්ධානයක් ගොඩනැගීමට ත...


Read More

ආචාර්ය ගුණදාස අමරසේකර ප්‍රමුඛ ජාතික සංවිධාන එකමුතුව යෝජිත ව්‍යවස්ථා සංශෝධන වලට එරෙහිව ගොනු කළ පෙත්සම විභාගයට ලක් කිරීම හෙට

යෝජිත ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධන වන 21 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය සහ 22 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ...


Read More

වඳුරු පැපොල (monkeypox) රෝගය මේ වන විට රටවල් රැසක ව්‍යාප්ත වේ

වඳුරු පැපොල (monkeypox) රෝගය මේ වන විට රටවල් රැසක ව්‍යාප්ත වෙමින් පවතින අතර ගල්ෆ් කලාපයට ද පැතිර ගොස් ඇති බව විදෙස් වාර්තා පවසයි. ...


Read More