දේශීය පුවත්

පළාත් සභා මැතිවරණය තවදුරටත් කල් දැමීමකින් තොරව පැවැත්වීමට හැකි ෙනෙතික අවශ්‍යතා සපුරා දෙන ලෙස ස්වාධීන මැතිවරණ කොමිසමේ සභාපති මහින්ද දේශප්‍රිය පාර්ලිමේන්තුව නියෝජනය කරන සියලු දේශපාලන පක්ෂ වෙත දැනුම් දී තිබේ.

ජනාධිපති, අගමැති, කථානායක, විපක්ෂ නායක, සභා නායක, ආණ්ඩු පක්ෂ සංවිධායක, විපක්ෂයේ ප්‍රධාන සංවිධායක මෙන්ම පාර්ලිමේන්තුව නියෝජනය කරන සියලු දේශපාලන පක්ෂ ‍ලේකම්වරුන් ඇතුළු නියෝජිතයන් වෙත ලිපියක් යොමු කරමින් සභාපතිවරයා මෙම ඉල්ලීම කර තිබේ.

පළාත් සභා ඡන්ද විමසීම් පනත සංශෝධනය කොට කොට්ඨාස සමානුපාතික ක්‍රමය අලුතින් හඳුන්වා දුන්නත් මැතිවරණ කොට්ඨාස සීමා නිර්ණය කර එකී වාර්තාව පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කිරීම හෝ එය සමාලෝචනය කර නව වාර්තාවක් අනුමත කර ගැනීමක් මතෛක් වී නැති හෙයින් නැගෙනහිර, උතුරු මැද හා සබරගමු පළාත්වල ඡන්දය පැවැත්වීමට නොහැකිව ඇති බවද මැතිවරණ කොමිසම යැවූ ලිපියේ දැක්වේ.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

22වන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනයේ අලුත්ම වෙනස්කම් මෙන්න

22 වන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධන පනත් කෙටුම්පත අද පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කෙරුණි. 19 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනයේ ඇතුළත...


Read More

ගෝඨාභය ගැන තායිලන්තයෙන් නිවේදනයක්

ගෝඨාගේ ඉල්ලීමට තායිලන්තය අවසර දෙයි ශ්‍රී ලංකා හිටපු ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ තායිලන්තය වෙත පැමිණීමට අවසර ඉල්ලීමක් සිදුකර ඇති බව තා...


Read More

ජනපති රනිල්ගෙන් අනුර කුමාරට ලිපියක්

අනුර කුමාරගෙන් බලාපොරොත්තු වන දේ ජනපති කියයි ජාතික සර්වපාක්ෂික වැඩපිළිවෙළ සඳහා රට වෙනුවෙන් සහයෝගය ලබාදෙනු ඇතැයි බලාපොරොත්තු වන බව ජනාධිප...


Read More