දේශීය පුවත්

වත්මන් අර්බූදය තාක්ෂණික ගැටලුවක් බැවින් ඊට දේශපාලන විසඳුම් නොමැති බවට ඇමති බන්දුල ගුණවර්ධන මහතා විසින් කළ ප්‍රකාශය පිළිබඳව ලංකා ලීඩ් වෙබ් අඩවිය ජාතික සංවිධාන වල මතය විමසන ලදී. ඒ සම්බන්ධයෙන් අදහස් දැක්වූ ජාතික සංවිධාන එකමුතුවේ මාධ්‍යය ප්‍රකාශක වෛද්‍යය වසන්ත බණ්ඩාර මහතා විසින් දැක්වූ අදහස් ඔහුගේම වචනයෙන්,

“බන්දුල කියන්නේ දේශපාලන දැක්මක් අනුව වැඩකරන ආර්ථික විද්‍යාඥයෙක් හෙවත් “ඉකොනොමිස්ට්” කෙනෙක් නෙවෙයි.ඔහු ආර්ථික විද්‍යාවට අදාළ තාක්ෂණික ශිල්පියෙක් හෙවත් “ඉකොනොමෙට්‍රිස්ට්” කෙනෙක්. ඔහුගේ උපදෙස් වලට අනුව වැඩ කරලා පසුගිය ආණ්ඩු කිහිපයක් අමාරුවේ වැටුණා.

ඔහුගේ ආර්ථික මධ්‍යයස්ථාන න්‍යාය මධ්‍යය කාලීන “බාටා” යුගයට අයත් එකක්. ඔහු රුපියල් 100ට හාල් දෙන්න ගිහිල්ලා සහල් වෙළෙඳපල විනාශ කළා. ඔහු හිතන්නේ හාල් ගන්නේ පොළොව හාරලා කියලා. හාල් මිල යථාර්තවාදී නොවන ලෙස පහළ අගයක තබා ගැනීම සඳහා ගොවියා දුකට පත් කළාම වී වගාව වැටෙනවා. ආර්ථික මොඩලය කියන්නේ දේශපාලන තේරීමක්. ඒක වෙනස් කිරීමට නොහැකි වීම දේශපාලන ප්‍රශ්නයක් මිස තාක්ෂණික ප්‍රශ්නයක් නොවෙයි.”Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

රුසියාව බලා යන අමාත්‍යයවරුන් දෙදෙනෙක් රුසියාවෙන් ඛනිජ තෙල් ලබා ගැනීමටද සාකච්ඡා කරනවා- අමාත්‍ය කාංචන විජේසේකර

අමාත්‍යවරුන් දෙදෙනෙකු හෙට (27) රුසියාව බලා පිටත්ව යාමට නියමිත අතර එම සංචාරයේදී ඉන්ධන ආනයනය ඇතුළු කරුණු සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කිරීමට ...


Read More

මහා චක්‍රවර්ති රජෙක් වගේ අගමැති පුටුවට පැනගත් රනිල් වික්‍රමසිංහ අද විස්තර විචාරකයකුගේ තත්ත්වයට පත්වෙලා- පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී මොහොමඩ් මුසම්මිල්

වත්මන් ආර්ථික අර්බුදයට කොතරම් සාධනීය විසඳුම් යෝජනා පෙන්වා දුන්නද ඇමෙරිකාව සහ ඉන්දියාව තරහ වේයැයි බියෙන් ඒවා පිළිනොගන්නා ජනපති – අගමැති ප්...


Read More

ණය ඉල්ලනවා වෙනුවට එකඟ වී ඇති කොන්දේසි සපුරන්න ඉන්දියාව ලංකාවට කියූ බව සන්ඩේ ටෛම්ස් පුවත් පත කියයි

සන්ඩේ ටයිම්ස් පුවත්පත වාර්තාවක් ඉදිරිපත් කරමින් පවසා සිටින්න්නේ ශ්‍රී ලංකාවට තවත් ඉන්ධන ණය පහසුකම් දෙනවා වෙනුවට ඉන්දියාව සමග එකග ව...


Read More