විදේශ පුවත්

මෙතෙක් කොරෝනා වෛරසය පැතිර නොගිය රටක් ලෙස ලොවට පෙන්නුම් කළ උතුරු කොරියාවේ අගනුවර කොරෝනා ආසාදිතයන් හඳුනා ගැනීම හේතුවෙන් මුළු රටම දැඩි සේ අගුලු දැමීමට උතුරු කොරියානු නායක කිම් ජොන් උන් විසින් පියවර ගෙන තිබේ.

උතුරු කොරියාවේ අගනුවර නගරයෙන් ඔමික්‍රෝන් කොරෝනා වෛරස් ප්‍රභේදය ආසාදනය වූවන් වාර්තා වීම හේතුවෙන් එම වෛරස් ප්‍රභේදය පැතිරීම පාලනය කිරීම සඳහා මුළු රටම අගුලු දැමීමට පියවර ගත් බව නිවේදනය කර තිබේ. උතුරු කොරියාවේ අගනුවර ඔමික්‍රෝන් ප්‍රභේදය පැතිර යන බවට එරට රජයේ මාධ්‍ය විසින් නිවේදනය කර ඇතත් කෙතරම් ආසාදිතයන් සංඛ්‍යාවක් මේ වන විට වාර්තා වී ඇත්දැයි යන්න අනාවරණය කර නොමැත. සිය රට තුළ කොරෝනා ආසාදනය පැතිර යෑම සම්බන්ධයෙන් ප්‍රකාශයක් කර ඇති නායක කිම් පවසා ඇත්තේ මෙතෙක් කල් කොරෝනා ආසාදනයෙන් තොරව පවත්වාගෙන ගිය උතුරු කොරියාවේ දරුණු ජාතික ආපදා තත්ත්වයක් ප්‍රකාශ කර ඇති බවයි. ඉතා ඉක්මනින්ම ඔමික්‍රෝන් ප්‍රභේදය රටින් තුරන් කරන බවද ඔහු සඳහන් කර තිබේ. කෙසේ වුවද නිරීක්ෂකයන් පවසනුයේ මිලියන 25ක ජනගහණයක් සිටින උතුරු කොරියාවේ කොරෝනා වෛරසය කලක සිට පැතිර පවතින බවයි.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

පාස්කු ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ ජවිපෙ ජාතික ලැයිස්තු අපේක්ෂක මොහොමඩ් ඊබ්‍රාහිම් ඇප පිට නිදහස්(Video)

පාස්කු ප්‍රහාරය එල්ල කළ මරාගෙන මැරෙන බෝම්බකරුවන් දෙදෙනෙකුගේ පියාවන, ජවිපෙ ජාතික ලැයිස්තුවේ සාමාජික, දෙමටගොඩ මහවිල උද්‍යානයේ...


Read More

ස්වාධීන වූ පක්ෂ සංධානයක් ගොඩ නැගීමට කටයුතු කරනවා- ජානිපෙ නායක විමල් වීරවංශ

ආණ්ඩුවේ ස්වාධින වූ පක්ෂ නායකයින්ගේ සාකච්ඡාවකින් පසු මාධ්‍ය වෙත අදහස් දක්වමින් ආණ්ඩුවෙන් ස්වාධීන වූ පක්ෂ එක්ව සන්ධානයක් ගොඩනැගීමට ත...


Read More

ආචාර්ය ගුණදාස අමරසේකර ප්‍රමුඛ ජාතික සංවිධාන එකමුතුව යෝජිත ව්‍යවස්ථා සංශෝධන වලට එරෙහිව ගොනු කළ පෙත්සම විභාගයට ලක් කිරීම හෙට

යෝජිත ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධන වන 21 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය සහ 22 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ...


Read More