දේශීය පුවත්

ශ්‍රී ලංකා මුස්ලිම් කොංග්‍රසයේ මන්ත්‍රීවරුන් තිදෙනෙකු අය වැයට පක්ෂව ඡන්දය දීමේ වරදට අදාලව ඔවුන්ගේ පක්ෂ සාමාජිකත්වය අත් හිටුවීමට රවුෆ් හකීම් මහතා විසින් තීන්දු කිරීම පිළිබඳව ලංකා ලීඩ් වෙබ් අඩවිය ජාතික සංවිධානවල මතය විමසන ලදී. එහිදී ජාතික සංවිධාන එකමුතුවේ මාධ්‍යය ප්‍රකාශක වෛද්‍යය වසන්ත බණ්ඩාර මහතා අදහස් දක්වමින්,
“ඉස්ලාම් අන්තවාදය පෝෂණය කෙරෙන්නේ සෑම විටම ආණ්ඩු බලය තුළ නියෝජනය වෙමින්. එසේ ආණ්ඩුවක ඇමතිකම් දරණ අතර අන්තවාදී හැඩයක් පෙන්නුම් කරණ අයට සෞදි අරාබිය, කටාර් රාජ්‍යය වැනි රටවලින් මුදල් ගලා එනවා. පාස්කු ප්‍රහාරයෙන් පසුව අන්තවාදය වක්‍රව සහ සෘජුව නියෝජනය කළ අයට ඇමතිකම් ගන්න බැරි වුනා. නැවත ඔවුන්ට ඇමතිකම් ලැබෙන ආණ්ඩුවක් පිහිටවීමට ගියහොත් ඒ ආණ්ඩුව පිහිටවීමට ලැබෙන්නේ නැහැ. ඒ නිසා අළුත් මුහුණු ඕන. දැන් හදන්නේ ඒ අළුත් මුහුණු ඇතුලට ගන්න. හකීම් කරන්නේ ඩෑෂ් පහර ගහන්න අවශ්‍යය විදියට බෝලේ උස්සලා දෙන එක. ”Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට පෙර දිනය වනතෙක් ප්‍රහාරයක් පිළිබඳ නිශ්චිත බුද්ධි තොරතුරක් එවකට පොලිස්පති පූජිත් ජයසුන්දර මහතාට ලබා දුන්නේ නැහැ-හිටපු අධ්‍යක්ෂ නිලන්ත ජයවර්ධන

ප්‍රමාණවත් බුද්ධි තොරතුරු ලැබී තිබියදී පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරය වළක්වා ගැනීමට කටයුතු නොකිරීම සම්බන්ධයෙන් හිටපු...


Read More

ආණ්ඩුව සමඟ කිසිදු කළකිරීමක් නැහැ-ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහ ලේකම් රාජ්‍ය අමාත්‍ය දයාසිරි ජයසේකර

ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහ ලේකම් රාජ්‍ය අමාත්‍ය දයාසිරි ජයසේකර මහතා පවසන්නේ ආණ්ඩුවෙන් ඉවත් වීඉමට කිසිදු තීරණයක් ගෙන...


Read More