විදේශ පුවත්

ඉන්දියාව සමග චීනයට ද්විපාර්ශවික සබඳතා ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට කිසිදු සැකයක් ඇති කරගත යුතු නැතැයි ඉන්දීය විදේශ ඇමැති ජයිෂන්කර් මහතා පවසයි.සිංගපූරුවේදී පැවැති නව ආර්ථික පිබිදීම පිළිබඳ සමුළුවේදී හෙතෙම මේ බැව් පැවසීය.අප සිටින්නේ කොතැනදැයි කියා අප දන්නවා.ඒ ගැන සැකයක් ඇති කර ගත යුතු නැහැ.අප දෙපාර්ශවය අතර පවතින නරක පැල්ලම් ඉදිරියට ගෙන යායුතු නැහැ.ඔවුන් අපේ ගිවිසුම් කඩ කරමින් ක‍්‍රියා මාර්ග ගෙන ඇත.ඒ සඳහා විශ්වාසනීය පැහැදිලි කිරීමක් කළ යුතුයි.නිහඩ බවින් පෙනී යන්නේ එය නැවත සිතා බැලීමක් බවයි.දේශ සීමා අර්බුදය සම්බන්ධව ඉදිරියේදී දෙපාර්ශවයම විසඳුම් සෙවිය යුතුයි.අපේ පැහැදිලි කිරීම් වල අඩුවක් නැහැ.එනිසා චීනයට චකිතයකින් තොරව අප සමග කටයුතු කළ හැකියි.ඒ සඳහා චීන ජනාධිපති ෂී ජින් පින් මහතාට අවශ්‍ය තරම් කාලය තිබේ යැයිද ඒ මහතා පැවසීය.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ප‍්‍රධාන පුවත්

පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට පෙර දිනය වනතෙක් ප්‍රහාරයක් පිළිබඳ නිශ්චිත බුද්ධි තොරතුරක් එවකට පොලිස්පති පූජිත් ජයසුන්දර මහතාට ලබා දුන්නේ නැහැ-හිටපු අධ්‍යක්ෂ නිලන්ත ජයවර්ධන

ප්‍රමාණවත් බුද්ධි තොරතුරු ලැබී තිබියදී පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරය වළක්වා ගැනීමට කටයුතු නොකිරීම සම්බන්ධයෙන් හිටපු...


Read More

ආණ්ඩුව සමඟ කිසිදු කළකිරීමක් නැහැ-ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහ ලේකම් රාජ්‍ය අමාත්‍ය දයාසිරි ජයසේකර

ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහ ලේකම් රාජ්‍ය අමාත්‍ය දයාසිරි ජයසේකර මහතා පවසන්නේ ආණ්ඩුවෙන් ඉවත් වීඉමට කිසිදු තීරණයක් ගෙන...


Read More