දේශීය පුවත්

ඊයේ දෙරණ නාලිකාවේ විකාශය වූ 360 දෙශපාලන වැඩසටහනට සහභාගී වූ ජාතික නිදහස් පෙරමුණේ නායක විමල් වීරවංශ මහතාගෙන්  එය මෙහෙයවූ මාධ්‍යවේදියා ප්‍රශ්න කර සිටියේ ජාතික නිදහස් පෙරමුණ IMF යනවාට එකගද යන්නයි

මේ ඔහු විසින් ඊට ලබාදුන් පිළිතුරයි

“දුර්වල වෙලාවක ගියාම අපිට මූණ දෙන්න වෙන ප්‍රශ්න ගොඩයි. මේ  අපිට පරිවර්ථනය වෙන්න දීපු වෙලාවක්. අපිට නිවැරදී වෙන්න දීපු වෙලාවක්. තාමත් අපි පරිවර්තන ධජය අතට අරගෙන නෑ. නිවැරදිවීමේ ධජය අතට අරගෙන නෑ. ඒවා ගන්න කියලා තමයි බලකරන්නේ. අපිට මුහුණදෙන්න වෙන අනාගතය ඊට වඩා ඛේදජනක උත්තරවලට අපිව ඇඳගෙන යන්න තියෙන අවස්ථාව වැඩියි. බඩගින්නේ හිටියත් වතුර ටිකක් බීලා හරි නැඟිටින දවසක් එනකොට අපිට අපේ රාජ්‍ය තියෙන්න ඕනේ. මේක හයිටියක්, ලිබියාවක් සියරාලියෝන් එකක් කරන්න ඉඩදිය යුතු නෑ. අපේ අමාරුක්ම පාවිච්චි කරලා ව්‍යවස්තාවේ තියෙන ඇබ ටික ගලවන්න ඉඩ දිය යුතු නෑ. ඩෙලර් වෙනුවෙන් ත්‍රස්තවාදය බලගන්වන්න ඉඩ දියයුතු නෑ. අපි අපේ රණවිරුවෝ ලක්ෂ ගානක් ජීවත පූජා කරලා බේරගත්තු රාජ්‍ය ඒක ආරක්ෂා කර ගන්න ඕනේ. මොන අමාරු තත්ත්වයක් යටතේ හරි. මේක බුදුන්ට පූජා වෙච්ච රටක්. 99.9 ගිහිල්ලා අනිත් පැත්තට හැරුණ රටක්. දෙමළ ඊළම හැදෙන්න ඕන්න මෙන්න තිබිලා අනිත් පැත්තට හැරිච්ච රටක්. ඒ නිසා සුදුසු වෙලාවේ සුදුසු නායකත්වය මේ අභියෝගය බාරගෙන මේ රට අනිත් පැත්තට හරවලා දෙවී. මට පෙන්නේ නෑ මේ නායකත්වයෙන් ඒ දේ වෙයි කියලා.”Leave a Reply

Your email address will not be published.

ප‍්‍රධාන පුවත්

ගැසට් කළ අධි ආරක්ෂිත කලාප ඉවත්කිරීමේ සූදානමක්!

කොළඹ නගරයේ විශේෂ ප්‍රදේශ කිහිපයක් අධි ආරක්ෂිත කලාප ලෙස නම් කරමින් ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ආරක්ෂක අමාත්‍යවරයා...


Read More

ණය ප්‍රතිව්‍යුහගතකරණයට ජපානයේ සහාය – අවලංගු වූ ජපාන ව්‍යාපෘති නැවත අරඹන බවට ජනපති රනිල්ගෙන් පොරොන්දුවක් – සිංගප්පූරු අගමැතිටත් තවත් පොරොන්දුවක්

ශ්‍රී ලංකාවේ ණය ප්‍රතිව්‍යුහගත කිරීම සඳහා ණය හිමියන් සමඟ සාකච්ඡා කොට ප්‍රමුඛ කාර්යභාරයක් ඉටු කිරීමට ජපානය ප්&...


Read More

බයිඩෙන්ගේ හිටපු ප්‍රකාශිකාව “මැතිවරණ” අනතුරු ඇඟවීමක් නිකුත් කරයි

අමෙරිකානු ජනාධිපතිගේ හිටපු ප්‍රකාශිකාවක් වන ජෙන් සාකි මහ්ත්මිය මාධ්‍යය වෙත අදහස් දක්වමින් එළඹෙන අමෙරිකානු මහ මැතිවරණය ඡන්දද...


Read More